Ubisoft Massive работи върху open world Star Wars игра
Ubisoft и Lucasfilm Games работят върху нова open world Star Wars игра, която се разработва от студиото, отговорно за Division серията – Ubisoft Massive.
Въпросната ще заложи на силна сюжетна линия, споделя CEO-то на Ubisoft Ив Гиймо и допълва:
„Огромната вселена на Star Wars е невероятен източник на вдъхновение за нашите екипи. Това е началото на дългосрочно сътрудничество с Disney и Lucasfilm Games, a ние сме щастливи да работим ръка за ръка, за да надградим върху изключителното наследство на Lucasfilm, съответно да създадем игра, която знаем, че феновете на Star Wars ще харесат.“
Към момента липсва допълнителна информация, свързана с платформите, за които се разработва играта, дали ще се предлага мултиплейър под някаква форма и т.н.
Припомняме, че лицензът за Start Wars игри на Electronic Arts изтича през 2023 година, което потенциално може да означава, че произведението на Massive е на няколко години разстояние от дебюта си.
В същото време от Lucasfilm Games допълниха, че Electronic Arts работи върху повече от един Start Wars проект, като можем да очакваме анонси на въпросните в следващите месеци.