Тайното оръжие на PlayStation е автоматизирана фабрика, в която конзола се сглобява на всеки 30 секунди
Противно на тенденциите от последните десетина години, голяма част от PlayStation конзолите не се произвеждат във фабрики, които се намират на китайска територия. Такава, която се намира в Япония, ще бъде генерален плюс за Sony при производството на PlayStation 5. Особено във времената и пазарните реалности, в които живеем в момента.
Доклад на Nikkei Asian Review хвърля светлина върху едно от малко познатите предимства на Sony, което е ситуирано в родината на компанията – ултраефективна поточна линия, която позволява произвеждането на две PlayStation 4 конзоли всяка минута.
Базираното в Кисаразу предприятие е изцяло собственост на Sony и дължи бързата си производствена мощност на екип от 32 специализирани робота Mitsubishi, които управляват 30-метрова монтажна линия. Заводът е помогнал за производството на всички поколения PlayStation хардуер след дебюта на PlayStation през 1994 година.
Източник на публикуваните снимки: Nikkei Asian
Съоръжението е почти напълно автоматизирано и включва само четирима души в даден момент, които следят за процеса на работа на машините. Роботите правят по-голямата част от монтажа, докато работниците просто подават незавършените конзоли, а след това пакетират готовите продукти.
Независимо че фабриката съществува още от началото на живота на оригиналния PlayStation, настоящата автоматизирана стратегия Sony стартира през 2019 година. Въпросната ще помогне за максимална ефективност при производството на новото поколение конзоли PlayStation 5.
От тази година Sony ще произвежда четири различни PlayStation модела за две поколени поколения: PS4, PS4 Pro, PS5 и PS5 Digital Edition.
„Вероятно няма друга фабрика, която да управлява роботи по този начин“, твърди инженер на Sony пред Nikkei Asian.
„Всеки процес – до финалното опаковане на продукта – е автоматизиран. Симбиозата от роботизиран и човешки труд е старателно оптимизирана с приоритет за бърза възвращаемост на инвестициите.
„Създадох печеливши производствени линии“, допълва Хиройки Кусакабе, генерален архитект в SGMO.
Пълният текст на Nikkei Asian можете да откриете тук. Той включва и изключително любопитни снимки от производствения процес на PlayStation 4.