Зомбита, пандемия и стреляне в постпокалиптичния Dying Light 2: Stay Human (ВИДЕО)
Зомбита, пандемия, стреляне и постапокалиптична атмосфера – това са едни от не-толкова тайните съставки за добра екшън игра. Само преди седмица от гейм студиото и издател Techland обявиха датата на излизане на един от най-очакваните шуутъри за 2021 – Dying Light 2 – 7-ми декември. Освен датата те пуснаха и специален 8-минутен геймплей, който показва кадри от предстоящия продукт.
Сюжет на играта:
Продължението се развива 15 години след събитията от първата игра, а вирусът от Харам, градът, в който се развива действието в Dying Light 1, се е разпространил по целия свят. Ейдън, подобно на сестра си Миа, е роден след началото на пандемията. Не е изненадващо, че детството му е трудно, но не само защото живее в свят на зомбита, но и защото ежедневно са провеждани медицински експерименти върху него и сестра му. Един ден пожар позволява на Ейдън да избяга от мястото, където е държан, но също така той бива отделен от Миа….
Години по-късно братът намира улика за местонахождението на сестра си и се отправя към „Градът“, за да разбере какво се е случило с нея след пожара и дали тя все още е жива или не.
Във втората част на Dying Lights, играчът ще има много по-голяма роля във вземането на решения, които ще променят хода на играта. Разработчици от Techland споделят, че ще има различни фракции, които нито ще бъдат добри, нито лоши. Освен страхотна визия, от полското студио са се постарали и да подобрят геймплея и механиките.
Dying Light 2: Stay Human излиза на 7 декември за PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X и S, Xbox One и PC.


