Конгломератът, към който принадлежат и българите от Snapshot Games, вече е публичната гейм компания с най-висока стойност в Европа
Embracer Group задмина Ubisoft като европейската публична гейминг компания с най-висока стойност.
С вчерашна дата пазарната капитализация на Embracer премина границата от 10,41 милиарда евро, срещу 10,31 милиарда за Ubisoft.
Всичко е свързано с общата стойност на всички акции, но трябва да допълним, че посочените по-горе числа зависят много и от обменния курс, тъй като Embracer се търгува в шведски крони. На всичкото отгоре нещата може скоро да се променят отново, тъй като акциите на Ubisoft вероятно ще поскъпнат след споделения късно снощи българско време рекорден финансов отчет.
Не на последно място със сигурност стойността на Embracer Group се е повишила и поради неотдавнашното придобиване на Gearbox и отличния последен финансов отчет.
Embracer Group притежава THQ Nordic, Deep Silver, Gearbox, българите от Snapshot Games и още куп студиа и IP-та с различен мащаб.
Трябва да подчертаем, че сме щастливи двете най-големи гейм компании в Европа да са инвестирали в български таланти, подпомагайки по този начин и развитието на българската гейм индустрия.