Fall Guys се превръща в следващата голяма мултиплейър игра? Споделената статистика е много впечатляваща
Fall Guys на момичетата и момчетата от Mediatonic от огромен успех, постепенно започва да се превръща в един от мастодонтите на мултиплейър сцената. Само на PlayStation 4, след старта си в началото на август, вече почти 16 милиона играчи се забавляват с пъстроцветния софтуер. Информацията идва от Gamestat, които проследяват PlayStation Network играчите. Точната цифра е 15,6 милиона играчи. Само преди седмица общата бройка PayStation 4 плейъри, забавляващи се с Fall Guys беше 8,1 милиона. И още статистика – в Twitch вече са излъчени 23 милиона часа геймплей от играта, издавана от Devolver Digital и разработена с Unity енджина.
Припомняме все пак, че резултатите при PlayStation платформа до голяма степен са толкова високи и поради факта, че Fall Guys беше едно от PlayStation Plus заглавията за август, което означава, че за близо 50 милиона потребители на услугата на Sony заглавието е било „безплатно“. Продажбите през Steam също са впечатляващи – почти два милиона играчи използват PC, за да се съревновават с други свои побратими.
Заради абсолютно феноменалния успех и факта, че Mediatonic е малко независимо студио, Fall Guys продължава да страна от сериозни проблеми със своите сървъри, като екипът работи неуморно по отстраняването им.
Отново – все още нямаме Switch, Xbox или мобилна версия.
Можем само да допълним – голямо честито на Mediatonic и Devolver Digital. Според вас ще се задържи ли интересът към Fall Guys в следващите няколко месеца? Години?