505 Games обяви приказния sandbox Grow: Song of the Evertree (ВИДЕО)
505 Games обяви чисто нова игра – adventure sandbox-а Grow: Song of the Evertree, която се разработва от Prideful Sloth.
Действието в играта се развива в приказния свят, наречен Worlds of Alaria, който е сполетян от беда. Могъщото дърво Evertree е изсъхнало и е загубило величието и силите си.
Играчът влиза в ролята на последния алхимик в тези земи, който трябва да възстанови дървото и да върне загубената свежест на природата в Worlds of Alaria. По време на своето пътешествие той ще се научи да създава свои собствени уникални светове, ще изгради град и общност на мечтите си, ще се срещне с нови хора и ще научи техните истории.
Играта се очаква да излезе през тази година за Nintendo Switch, Xbox One, PC и PS4, като ще бъде достъпна и за PS5 чрез обратна съвместимост.
Съдейки по анонсиращия трейлър, Grow: Song of the Evertree ще бъде наистина приказно преживяване. Вижте го и преценете сами: